Ako si vybrat parfem

Rozhodnutie, aká vôňa má najlepšie zdôrazniť vašu osobnosť, závisí od ročného obdobia, od vašej momentálnej nálady, a tiež od typu udalosti, či príležitosti. Z toho vyplýva, že by ste nemali používať vždy a všade iba jednu vôňu, ale mať ich k dispozícii viacero. Vône môžeme rozdeliť do niekoľkých druhov:

Korenistá vôňa

Energickým a veľkorysým ženám sadne tento typ vône ako uliaty. Sú to tzv. „ťažšie" parfumy, ktoré sa odporúčajú používať skôr v zime, ako v lete. Ide o zmesi silných orientálnych a kvetinových vôní. Ak sa chystáte na obchodné rokovanie, korenistá vôňa dodá nielen vám, ale aj vášmu okoliu pocit, že ste si dobre vedomá svojich kvalít.

Sladká vôňa

Oddávate sa svojim emóciám? Ste skôr veselá ako smutná? Sladká vôňa je pre vás ako stvorená. Tiež by ste ju mali mať v zásobe vždy, keď sa chystáte na rande. Sladkou vôňou nič nepokazíte. Práve naopak – navodíte tak intímny pocit nielen sebe, ale aj tomu, koho k sebe necháte „pričuchnúť"...

Kvetinová vôňa

Azda najčastejší typ vône je ideálny pre sebavedomé, elegantné a aktívne ženy. S príjemnou kvetinovou vôňou budete mať občas pocit, že svet je prechádzka ružovou záhradou. Na voľný čas je ideálna, ale v kancelárii ju používajte opatrne. Ak je však počasie príliš šedivé a vy sa cítite pod psa, kvetinová vôňa môže byť prvým krokom k zlepšeniu nálady.

Zmyselná vôňa

Pod pojmom zmyselná vôňa si môžeme predstaviť intenzívne, orientálne typy vôní. Jej nositeľky väčšinou nemajú problém so správne vysokým sebavedomím, okoliu dávajú svojou vôňou najavo, že sú neodolateľné, dobre vyzerajúce a príťažlivé. Ide o vône s obsahom jazmínu, vanilky, muškátu, ktoré majú erotické až dráždivé účinky. Bez pár kvapiek zmyselného parfumu sa nevyberte na romantickú večeru, návštevu divadla či na iné slávnostné udalosti.

Citrusová vôňa

Pomarančová či citrónová vôňa dominuje najmä v letných mesiacoch a pristane priateľským, dobrosrdečným a hyperaktívnym dámam. Okrem toho, že je osviežujúca a podporuje chuť do práce, môže však (ak sa to s ňou preženie) občas pripomínať vôňu čistiaceho prostriedku, a preto ju používajte s mierou. Je vhodnejšia skôr pre mladšie slečny.

Športová a unisex vôňa

Uvádzame ich spolu, pretože športové vône sú väčšinou aj unisex. Sú ľahké, osviežujúce a energické zároveň. Skladajú sa z kombinácií citrusových plodov s ďalším ovocím (hruška, jablko, melón), a z jemných kvetinových tónov. Delenie na pánske a dámske vône bude v budúcnosti už iba spomienkou. Unisex vône môže používať ktokoľvek, a tiež na akúkoľvek príležitosť.

Nech ste už akýkoľvek typ, nezabúdajte, že každá vôňa vonia na každej pokožke trochu inak. Preto si ju najskôr odskúšajte doslova na vlastnej koži, a až potom uvážte, či je pre vás ako stvorená, alebo nie. Rovnako platí staré dobré pravidlo: všetko s mierou. Nemusíte voňať na kilometre, oveľa príťažlivejší je závan vône, ktorú zacíti váš partner v tesnej blízkosti...

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info